Prejsť na začiatok
UNIVERSITY.sk
Zdielať
sk

S univerzitou na tričku!

Ako z amerického filmu!

Prerobili sme „nudné“ (ospravedlňujeme sa za výraz) univerzitné a fakultné logá. Dali sme im nový atraktívny dizajn. Vytlačili sme ich na parádne tričká a obliekli sme viac než 3000 študentov, ktorí boli ochotní sa hrdo prihlásiť k svojej alma mater.

Áno! Byť študentom a mať na prsiach či na hrudi názov svojej alma mater – je prejav hrdosti! Nech sa na to pozeráme z ktoréhokoľvek uhla pohľadu. V Amerike je to samozrejmosť, ale čo u nás na Slovensku? Univerzity, hlavne ich marketingové oddelenia si „lámu hlavu“, ako vytvoriť pozitívny obraz, za minimum peňazí dať vyrobiť a potlačiť tie najlacnejšie textílie a podporiť tým „univerzitný merchandise“. „Na kolene“ sa to robiť nedá! Aktuálny výsledok vidíme rad radom – univerzita za univerzitou.

Študoval som na FMUK a som na to hrdý:). Super škola, výborný kolektív, parádne spomienky a celkovo pozitívna emócia sa mi vynára spolu so spomienkami na moje štúdium a čas strávený na fakulte. Vtedy, teraz, ale aj o rok, by som si vedel obliecť pekné (kvalitné) tričko alebo mikinu s mojou alma mater. A aj zaplatiť zaň a tým podporiť FMUK. Ale, nedá sa! Je rok 2019 a doteraz univerzita neprišla na trh s atraktívnym produktom a vizuálom, v moderne spracovaných priestoroch, ala americké univerzity.

Prečo to na Slovensku nefunguje?

Investovali sme čas aj peniaze …

… a malo to zmysel. Ukázali sme, že sa to dá. Predstavte si 80. a 90. roky a americké univerzitné filmy. Nemusíme si klamať:), mnohí sme na nich vyrastali:). Školské športové derby, dravosť, či obyčajná súťaživosť. Nielen športovcov ale aj bežných študentov a študentky ochotných, hlavne podporiť svojich spolužiakov, fakultu, univerzitu! Podporiť skandovaním, krikom alebo aj kúpou univerzitného trička, mikiny, alebo čohokoľvek, čo ponesie pekný nadčasový univerzitný dizajn. Postaviť sa hrdo za svoju fakultu a univerzitu.

USA som navštívil veľakrát. Od východu až po západ, od New Yorku, cez San Francisco až po Hawaii. A, ozaj to tam funguje. Skúsenosti sú neprenosné, treba sa ísť pozrieť.

Na Slovensku sme s naším tímom absovovali viac než 60 stretnutí, na univerzitách a fakultách. Od východu až po západ. Prešov, Košice, Nitra, Žilina, Banská Bystrica, Zvolen, Trnava, Bratislava, atď. Áno, s naším tímom sme obišli všetky univerzity a väčšie fakulty na Slovensku. Ukázali sme, prezentovali sme, vysvetlili sme a odovzdali sme aj prezenty. Vytvorili sme záujem, dostali sme prísľuby. Naše služby by boli pre každú univerzitu bezplatné, žiadne obstarávanie. A výsledok? Kto nič nerobí, nič nepokazí :). A takto to s našimi univerzitami vyzerá …

Kvalita a atmosféra nie je zadarmo, treba ju vytvoriť!

Aj ty máš možnosť podporiť dobré nápady :).

Vyber si niečo milé v našom eshope a podporíš dobrú vec!

Related posts